Polska Izba Nieruchomości Komercyjnych Patronem Forum Dostępności w Poznaniu [5-6 listopada 2024]

Forum Dostępności to kluczowe wydarzenie w branży projektowania uniwersalnego i dostępności architektonicznej w Polsce. Druga edycja konferencji odbędzie się w dniach 5-6 listopada br. w Poznaniu.

Wydarzenie jest skierowane do szerokiego grona odbiorców, w tym architektów, projektantów, koordynatorów dostępności, zarządców nieruchomości, przedstawicieli branży deweloperskiej i budowlanej, administracji publicznej oraz instytucji zajmujących się wzornictwem przemysłowym. Uczestnicy mają szansę nie tylko na zdobycie nowej wiedzy, ale także na nawiązanie cennych kontaktów biznesowych, które mogą zaowocować przyszłymi współpracami.

Podczas drugiej edycji Forum Dostępności eksperci będą rozmawiać o tym jak najnowsze trendy w dostępności i projektowaniu uniwersalnym będą kształtować rzeczywistość i nasze życie oraz jak cyfryzacja, globalizacja, zmiany demograficzne i klimatyczne zmieniają architekturę, przestrzeń publiczną i przedmioty codziennego użytku. W programie oprócz dyskusji panelowych znajdą się również wystąpienia specjalistów, a także case studies zrealizowanych projektów lub produktów.

Forum Dostępności to wyjątkowe wydarzenie, które nie tylko skupia się na wiedzy teoretycznej, ale także stwarza platformę do prezentacji najnowszych produktów i rozwiązań z segmentu accessibility, smart access i universal design. W strefie wystawienniczej swoje produkty zaprezentują uznane marki, które specjalizują się w projektowaniu uniwersalnym. Wśród wystawców znajdą się producenci mebli biurowych oraz do użytku domowego, jak również firmy oferujące rozwiązania do łazienek, kuchni oraz produktów związanych z życiem codziennym, zabawą, sportem, pracą i przestrzenią publiczną – takich, z których mogą korzystać wszyscy użytkownicy.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli: Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Główny Urząd Nadzoru Budowlanego, IFMA Polska Chapter, Instytut Wzornictwa Przemysłowego, Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej, Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki, Politechnika Poznańska, Polska Izba Inżynierów Budownictwa, Polska Rada Centrów Handlowych, Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego, Polski Związek Firm Deweloperskich, Prezydent Miasta Poznania, Stowarzyszenie Architektów Polskich, Stowarzyszenie Projektowe Form Przemysłowych, Polska Izba Nieruchomości Komercyjnych (PINK), Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu, Włoska Izba Handlowo-Przemysłowa w Polsce, Związek Banków Polskich.

Szczegóły i bilety: