Webinar PINK & Arcadis: Zielone Finasowanie: Regulacje europejskie jako podstawa oceny ESG dla nieruchomości [22 października 2024]

ZIELONE FINANSOWANIE.

Regulacje europejskie jako podstawa oceny ESG dla nieruchomości

WYDARZENIE ORGANIZOWANE W TRYBIE ON-LINE
22 PAŹDZIERNIKA 2024 godz. 10:00 – 11:30

Polska Izba Nieruchomości Komercyjnych (PINK) na przełomie 2022 i 2023 roku rozpoczęła działania zmierzające do ujednolicenia standardów ESG branych pod uwagę podczas podejmowania decyzji o finasowaniu oraz inwestycji w obszarze nieruchomości komercyjnych. W ramach prac powstał Zespół Roboczy „Zielone Finasowanie” zrzeszająca przedstawicieli firm członkowskich PINK oraz kilkunastu banków działających na terenie Polski oraz UE. Podsumowanie ich działań znalazło swoje odzwierciedlenie w artykule „Kryteria ESG: nowe wyzwania dla banków i wymagania dla sektora nieruchomości”, będący częścią publikacji wydanej wspólnie przez Polską Izbę Nieruchomości Komercyjnych (PINK) oraz Polską Radę Centrów Handlowych (PRCH) – „ESG dla Nieruchomości Komercyjnych. Wybrane zagadnienia i praktyki”.

W 2024 roku Zespół Roboczy „Zielone Finansowanie” podjął działania zmierzające do zebrania i podsumowania kryteriów ESG, wynikających z regulacji europejskich, bezpośrednio odnoszących się do oceny nieruchomości komercyjnych. Jako podstawę do wyznaczenia kryteriów przyjęto trzy standardy: Taksonomię EU, SFRD i CSRD. Tak powstało opracowanie – „Zielone Finasowanie: „Regulacje Europejskie jako podstawa oceny ESG dla nieruchomości”, przeznaczone zarówno dla uczestników rynku nieruchomości, jak i instytucji finansowych, a które będzie przedmiotem naszego wydarzenia – webinaru organizowanego przez Polską Izbę Nieruchomości Komercyjnych (PINK) i firmę doradczą ARCADIS.

W jego pierwszej części przedstawione zostaną kryteria ułatwiające ocenę nieruchomości pod kątem ESG. Następnie uczestnicy panelu dyskusyjnego, reprezentujący sektor bankowy, właścicieli nieruchomości oraz firmy doradcze, podzielą się swoimi doświadczeniami w zakresie uwzględniania kryteriów ESG podczas dokonywania oceny inwestycji.

AGENDA:

„Kryteria ESG dla nieruchomości” [prezentacja]
[Piotr Mokrzański, Head of ESG Due Diligence Arcadis Poland]

„Regulacje Europejskie jako podstawa oceny ESG dla nieruchomości” [panel dyskusyjny]
[Joanna Plaisant, Strategic Partnership and Sustainability Director/ESG Lead Arcadis Poland (moderator) | Joanna Ałasa, Członek Zarządu POLSIF Monika Debska-Pastakia, Partner Associate Deal Advisory/Real Estate/ESG KPMG w Polsce | Jakub PoniatowskiChief Financial Officer (CFO) Capital Park | Piotr Mokrzański, Head of ESG Due Diligence Arcadis Poland]

* Pytania będzie można zgłaszać w trakcie wydarzenia (na czacie)

Spotkanie online jest bezpłatne dla reprezentantów firm członkowskich Stowarzyszenia PINK. Dla pozostałych uczestników opłata za udział w wydarzeniu to 350,00 PLN + VAT.

Rejestrację na webinar znajdą Państwo pod linkiem: ⤵️