17 października 2020
Lista obostrzeń obowiązujących od 17 października 2020 roku: Strefa żółta: - działalność gastronomiczna – od godz. 6 do godz. 21
15 października 2020
PINK reaguje na zmiany w prawie podatkowym dotyczące podatku CIT (w projekcie zmian przepisów ustawy o podatku dochodowym z dnia
21 września 2020
W dniu 18 września 2020 roku zostały opublikowane rozporządzenia Ministra Rozwoju Rozporządzenie Ministra Rozwoju z dnia 16 września 2020 roku

Ministerstwo Rozwoju pracuje nad projektem tzw. „ustawy osłonowej” w związku z wystąpieniem koronawirusa w Polsce.

Projektowane przepisy mają poprawić sytuację finansową przedsiębiorców w obliczu planowanego wprowadzenia stanu zagrożenia epidemiologicznego (jak tylko taki stan zostanie wprowadzony, niezwłocznie damy znać).

Planuje się wprowadzenie takich rozwiązań jak:

• przesunięcie do 1 lipca 2020 r. nowego Jednolitego Pliku Kontrolnego;

• ułatwienie w zakresie split payment;

• wcześniejsze zwroty VAT;

• odliczenie „wstecz” straty od dochodu – stratę poniesioną w tym roku będzie można odjąć od dochodu w ciągu następnych pięciu lat;

• wsparcie gwarancyjne oraz dopłaty do kredytów;

• rozszerzenie na przedsiębiorców zasiłku chorobowego i zasiłku opiekuńczego na zasadach ogólnych.

Aktualnie trwają cały czas prace nad rozszerzeniem zakresu takiej ustawy.

W przyszłym tygodniu ma zostać opublikowany jej projekt. Ministerstwo Rozwoju planuje, żeby weszła ona w życie najszybciej jak to możliwe.

Informacje na ten temat dostępne są też  TUTAJ

Będziemy monitorować ten proces i jak tylko pojawi się coś istotnego dla naszego środowiska – niezwłocznie damy znać.

Aktualności Prawne

14 marca 2020