20 stycznia 2021
UWAGA - spółki nieruchomościowe mają obowiązek złożyć pierwsze sprawozdanie o stosowanych terminach zapłaty za rok 2021, tj. nie wcześniej niż
13 stycznia 2021
Przedłużenie moratorium możliwe jest dzięki reaktywowaniu przez Europejski Urząd Nadzoru Bankowego Wytycznych dotyczących ustawowych i pozaustawowych moratoriów na spłaty kredytów,
08 stycznia 2021
W związku z obowiązującymi od 1 stycznia 2021 r. zmianami podatkowymi dotyczącymi spółek nieruchomościowych, na podmioty te został nałożony obowiązek

Ministerstwo Rozwoju pracuje nad projektem tzw. „ustawy osłonowej” w związku z wystąpieniem koronawirusa w Polsce.

Projektowane przepisy mają poprawić sytuację finansową przedsiębiorców w obliczu planowanego wprowadzenia stanu zagrożenia epidemiologicznego (jak tylko taki stan zostanie wprowadzony, niezwłocznie damy znać).

Planuje się wprowadzenie takich rozwiązań jak:

• przesunięcie do 1 lipca 2020 r. nowego Jednolitego Pliku Kontrolnego;

• ułatwienie w zakresie split payment;

• wcześniejsze zwroty VAT;

• odliczenie „wstecz” straty od dochodu – stratę poniesioną w tym roku będzie można odjąć od dochodu w ciągu następnych pięciu lat;

• wsparcie gwarancyjne oraz dopłaty do kredytów;

• rozszerzenie na przedsiębiorców zasiłku chorobowego i zasiłku opiekuńczego na zasadach ogólnych.

Aktualnie trwają cały czas prace nad rozszerzeniem zakresu takiej ustawy.

W przyszłym tygodniu ma zostać opublikowany jej projekt. Ministerstwo Rozwoju planuje, żeby weszła ona w życie najszybciej jak to możliwe.

Informacje na ten temat dostępne są też  TUTAJ

Będziemy monitorować ten proces i jak tylko pojawi się coś istotnego dla naszego środowiska – niezwłocznie damy znać.

Aktualności Prawne

14 marca 2020