CRIDO i Polska Izba Nieruchomości Komercyjnych zapraszają na „Raportowanie na śniadanie, czyli przy kawie o obowiązkach wskazania wspólników spółek nieruchomościowych” [1 marca 2023]

Serdecznie zapraszamy w dniu 1 marca 2023 roku do siedziby CRIDO (Warszawa, ul. Towarowa 28) na śniadanie organizowane przez CRIDO i Polską Izbę Nieruchomości Komercyjnych„Raportowanie na śniadanie, czyli przy kawie o obowiązkach wskazania wspólników spółek nieruchomościowych”. Początek wydarzenia o godzinie 8:15.

Po pierwszych ćwiczeniach pod koniec września kolejne raportowanie wspólników spółek nieruchomościowych wymagane będzie na koniec marca (o ile nie będzie kolejnego przesunięcia). Przepisy pełne są niejasności i często nasuwa się pytanie, „czy to, co czytam, ma sens?”, ale obowiązek pozostaje i warto się do niego przygotować. 

Wzbogaceni doświadczeniem po raportowaniu kilkudziesięciu struktur postaramy się przybliżyć przepisy, omówić praktykę i rozjaśnić przynajmniej część wątpliwości, choć nie możemy obiecać wyjaśnienia wszystkich. Wspólnie z kolegami z CRIDO Legal opowiemy też o weryfikacji struktur grup kapitałowych w celu ustalenia danych beneficjenta rzeczywistego. 

Agenda

8:15-9:00 – rejestracja

9:00-9:15 – przywitanie

9:15-10:00 – prezentacja

  • Obowiązki nałożone na spółki nieruchomościowe i ich wspólników – ABC raportowania, czyli kto, co, kiedy, jak.
  • Pierwsza praktyka interpretacyjna, stanowisko ministerstwa oraz organów podatkowych.
  • Problem lokalny czy grupowy. Podejście podatników do raportowania.
  • Identyfikacja oraz zgłaszanie danych dotyczących beneficjentów rzeczywistych w ramach grup kapitałowych.

10:00-10:30 – pytania i odpowiedzi

Link do rejestracji na wydarzeniu