Polska Izba Nieruchomości Komercyjnych Partnerem Tygodnia Odpowiedzialnego Biznesu 2022 (#TOB2022) [24-28 października 2022]

UWAGA: Dla członków Stowarzyszenia PINK udział w pięciu dniach prelekcji, wywiadów i paneli jest bezpłatny.

TOB2022 odbywa się w dniach 24-28 października 2022 r. w formie serii spotkań oraz warsztatów mających pomóc każdemu lepiej zrozumieć czym jest ESG, CSR oraz jaką rolę odgrywa koncepcja zrównoważonego rozwoju w biznesie.

W branży nieruchomości komercyjnych tematy te znajdują się w centrum zainteresowania – ich rola rośnie wraz ze zmieniająca się świadomością co do wpływu działalności człowieka na środowisko, potrzebą redefinicji funkcjonowania przedsiębiorstw i ich społecznej odpowiedzialności. Dlatego w działaniach Polskiej Izby Nieruchomości Komercyjnych podejmujemy wiele inicjatyw związanych z ESG. I dlatego też z chęcią zaangażowaliśmy się jako Partner TOB2022.

Odpowiedzialne praktyki nie są już jedynie działaniami wizerunkowymi, a firmy stosujące je na co dzień udowadniają, że da się pogodzić ekspansję z poszanowaniem dla ludzi i środowiska co zaskakująco pozytywnie odbija się na wynikach finansowych. Ze względu na nowe wymagania legislacyjne wprowadzane przez Radę Unii Europejskiej, obejmujące coraz większą liczbę spółek i organizacji, raportowanie kwestii ESG staje się dla nich nieuniknionym prawnym obowiązkiem. Z drugiej strony prezentacja takich działań stała się niezwykle ważnym kryterium oceny dla inwestorów, gdyż wyniki takich działań pokazują im m. in. stabilność, a zarazem potencjał do rozwoju firm.

Najistotniejsze kwestie związane z tematyką ESG będą omawiane podczas Tygodnia Odpowiedzialnego Biznesu 2022, na który zapraszamy w terminie 24-28 października br. Całość odbędzie się w formule online, dzięki czemu możesz pogodzić uczestnictwo ze swoimi bieżącymi zobowiązaniami.

Dla członków Stowarzyszenia PINK udział w całym wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny, zatem możesz swobodnie wybrać z programu zagadnienia najciekawsze właśnie dla Ciebie.

Agenda TOB2022 przestawia się w następująco:

• 24.10. [poniedziałek]: Strategia i zrównoważone finansowanie
  • 25.10. [wtorek]: Raportowanie ESG
  • 26.10 [środa]: Ryzyka klimatyczne i wyzwania dotyczące bioróżnorodności
  • 27.10 [czwartek]: Kryteria społeczne w ocenie i praktykach spółek
  • 28.10 [piątek]: Centra kompetencyjne ESG w spółce i rola menedżera ESG

Więcej informacji oraz możliwość rejestracji znajdziesz na stronie: https://tob2022.csrinfo.org/

TOB2022 po raz ósmy organizowany jest przez firmę doradczo-edukacyjną CSRinfo, która 15 rok zajmuje się zarządzaniem zrównoważonym biznesem i ESG.

Patroni Honorowi: UN Global Compact, Polska Agencja Nadzoru Audytowego, Ministerstwo Finansów, Giełda Papierów Wartościowych

Partnerzy Tygodnia: Polish- British Chamber of Commerce, Business Center Club, Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza, Polsko-Francuska Izba Gospodarcza, Krajowa Izba Gospodarcza, Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców, Pracodawcy RP, Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa, Polsko-Szwedzka Izba Gospodarcza, Skandynawsko-Polska Izba Gospodarcza, Związek Banków Polskich, AIPMA CIMA, Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, PZFD Polski Związek Firm Deweloperskich, Centrum PISOP, Polski Instytut Praw Człowieka i Biznesu, Association of Chartered Certified Accountants, The Netherlands-Polish Chamber of Commerce, Polska Izba Nieruchomości Komercyjnych, Polsko-Szwajcarska Izba Gospodarcza, Karta Różnorodności

Patroni medialni: As Biznesu, ICAN Institute, Proto.pl, Odpowiedzialnybiznes.pl, Instytut Monitorowania Mediów, BIZON, My Company