PwC i Polska Izba Nieruchomości Komercyjnych zapraszają na śniadanie podatkowe „Podatki międzynarodowe w sektorze nieruchomości komercyjnych w 2023 r.” [25 maja 2023 roku]

PwC i Polska Izba Nieruchomości Komercyjnych zapraszają do siedziby PwC (Warszawa, ul. Polna 11, wejście A, 9 piętro) na śniadanie podatkowe organizowane przez PwC i Polską Izbę Nieruchomości Komercyjnych – „Podatki międzynarodowe w sektorze nieruchomości komercyjnych w 2023 r.”. Śniadanie odbędzie się 25 maja 2023 r. od godz. 9:15.

Ostatnie kilkanaście miesięcy to okres istotnych zmian w ustawie o CIT i praktyce organów podatkowych oraz sądów administracyjnych w zakresie opodatkowania rozliczeń z podmiotami zagranicznymi, które są istotne dla branży nieruchomości komercyjnych. Kluczowe obszary w tym temacie obejmują:

  • rozbieżności hybrydowe, o których mowa w przepisach implementujących ATAD II;
  • Podatek u źródła (w szczególności od odsetek i dywidend) – mechanizm pay-and-refund, rozwój opinii o stosowaniu preferencji oraz orzecznictwa dot. rzeczywistego właściciela należności, substancji i należytej staranności;
  • Podatek od przerzuconych dochodów z art. 24aa ustawy o CIT.

Podczas spotkania eksperci PwC przedstawią Państwu kluczowe regulacje w powyższym zakresie, praktyczne implikacje dla grup będących właścicielami nieruchomości komercyjnych z wykorzystaniem przykładów z praktyki oraz najnowsze stanowiska organów podatkowych i sądów.

Spotkanie poprowadzą członkowie zespołu podatkowego Real Estate Deals:

  • Paulina Nawrat, Dyrektor
  • Tomasz Jobda, Dyrektor
  • Piotr Kopeć, Starszy Menedżer

Agenda:

9:15 – 9:30 – rejestracja

9:30 – 10:45 – przywitanie i prezentacja

10:45 – 11:15 – pytania i odpowiedzi

Udział jest bezpłatny dla członków Polskiej Izby Nieruchomości Komercyjnych. Informujemy, że liczba miejsc jest ograniczona.  W przypadku rezygnacji z uczestnictwa, prosimy o wiadomość e-mail.


Link do rejestracji