SZKOLENIE DLA RZECZOZNAWCÓW MAJĄTKOWYCH: Wprowadzenie w tematykę ESG i zrównoważonego rozwoju w kontekście rynku nieruchomości [6 czerwca 2024]

Polska Federacja Stowarzyszeń Rzeczoznawców Majątkowych i Polska Izba Nieruchomości Komercyjnych zapraszają na szkolenie on-line dla rzeczoznawców majatkowych  wprowadzające w tematykę ESG i zrównoważonego rozwoju w kontekście rynku nieruchomości, a które ma na celu przybliżenie kompleksowości ESG oraz jego wpływu na praktykę rzeczoznawców majątkowych.
 
Termin szkolenia: 6 czerwca 2024 roku w godzinach 09:00 – 12:15.
 
Podczas szkolenia praktycy rynkowi i rzeczoznawcy majątkowi – Monika Debska-Pastakia FRICS MRTPI (KPMG w Polsce), Ilona Otoka (Cushman & Wakefield) i Anna Baran MRICS (G City Europe) – na co dzień zajmujący się tą tematyką w swojej pracy zawodowej, przybliżą zarówno kontekst legislacyjny jak i międzynarodowe standardy wprowadzające ESG/Sustainability do wymogów dla rzeczoznawców majątkowych, a także podejście rynku nieruchomości do tych aspektów i związane z tym możliwości i wyzwania.
 
Program szkolenia:
  • Wprowadzenie w tematykę zrównoważonego rozwoju i ESG. Istota ESG na rynku nieruchomości.
  • Kontekst legislacyjny  – Najważniejsze regulacje dotyczące zrównoważonego rozwoju i ESG z ich wpływem na rynek nieruchomości.
  • Omówienie najistotniejszych aspektów/czynników ESG wpływających na rynek nieruchomości (nowe świadectwa charakterystyki energetycznej, efektywność energetyczna budynków/renowacje, odporność na zmiany klimatu, GOZ, ślad węglowy).
  • Rekomendacje/Standardy RICS, Tegova, IVS w zakresie wpływu ESG/ZR na wycenę nieruchomości.
  • Jak rynek nieruchomości podchodzi do kwestii ESG – przegląd aktualnych podejść na  polskim rynku nieruchomości (certyfikacje budynków, audyty ESG i inne).
  • Jak inwestorzy i banki podchodzą do aspektów zrównoważonego rozwoju i ESG.

Czas trwania szkolenia : 3 godziny + 1 przerwa 15 min. (1 punkt). PFSRM wystawia zaświadczenie o odbytym szkoleniu.

Szkolenie jest odpłatne, przy czym dla przedstawicieli firm członkowskich Stowarzyszenia PINK przewidziano opłatę z udział w wysokości 100,00 zł + VAT (Uwaga!!! Po wpisaniu do formularza rejestracyjnego hasła Przynależność w PINK”). Szczegółowe informacje o rejestracji i płatnościach dostępne TUTAJ!