WEBINAR PINK i ESCOLIGHT: Dekarbonizacja w sektorze nieruchomości komercyjnych – wyzwania, trendy i case study [18 czerwca 2024]

DEKARBONIZACJA W SEKTORZE NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNYCH?

– WYZWANIA, TRENDY, CASE STUDY

WYDARZENIE ORGANIZOWANE W TRYBIE ON-LINE
18 CZERWCA 2024 godz. 10:00 – 11:30

Dekarbonizacja to jeden z najważniejszych elementów polityki klimatycznej Unii Europejskiej w zakresie transformacji energetycznej. Czym konkretnie dekarbonizacja jest, jakie są jej powiązania ze śladem węglowym oraz jak skutecznie prowadzić projekty inwestycyjne związane z obniżeniem poziomu emisyjności przedsiębiorstwa to główne tematy webinaru, na który wspólnie zapraszają Państwa Polska Izba Nieruchomości Komercyjnych (PINK) i ESCOlight .

W programie m.in: dekarbonizacja i ślad węglowy jako nowa waluta w biznesie, ESG i regulacje Unii Europejskiej, finansowanie transformacji energetycznej w modelu abonamentowym ESCO, przykłady projektów dekarbonizacyjnych w modelu ESCO.

Agenda:

10:00 – 10:20 Narzędzia wspierające sektor nieruchomości w procesie dekarbonizacji

• Audyt energetyczny budynku jako podstawowe narzędzie oceny możliwości
  • Building Energy Modeling (BEM) – zaawansowane modelowanie energetyczne budynku
  • Analiza CRREM – tworzenie ścieżki dekarbonizacji nieruchomości
  • Analiza LCA budynku – ocena śladu węglowego budynku w całym cyklu życia

10:20 – 10:40 Zdalne elektrownie słoneczne w abonamencie jako nowy model dekarbonizacji sektora nieruchomości

• Czym są zdalne elektrownie słoneczne?
  • Dekarbonizacja w abonamencie (model ESCO) – dlaczego warto?
  • Case study – Farmy zdalne w modelu ESCO dla firmy Ghelamco Polska

Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się eksperci: Bartosz Radkowiak, CEO, ESCOlight oraz Jakub Włodarczyk, Viverno.

10:40 – 11:30 Podsumowanie wystąpień oraz dyskusja z innymi przedstawicielami branży

W dyskusji wezmą udział  eksperci: Bartosz Radkowiak, CEO, ESCOlight | Jakub Włodarczyk, Viverno | Jarosław Witek, CBRE | Stanisław Zysek, SEGRO | Aleksandra Noworyta, EPP.

* Pytania będzie można zgłaszać w trakcie wydarzenia (na czacie)

Spotkanie online jest bezpłatne dla gości ESCOlight i reprezentantów firm członkowskich Stowarzyszenia PINK. Dla pozostałych uczestników opłata za udział w wydarzeniu to 350,00 PLN + VAT.

Link do rejestracji na wydarzenie: TUTAJ