WEBINAR PINK i RICS: CZY ZAKUP ENERGII ODNAWIALNEJ DLA BUDYNKÓW TO JUŻ OBOWIĄZEK? [25 KWIETNIA 2024]

CZY ZAKUP ENERGII ODNAWIALNEJ DLA BUDYNKÓW TO JUŻ OBOWIĄZEK?

JAK ROZPOCZĄĆ PROCES ZAKONTRAKTOWANIA ENERGII ODNAWIALNEJ?
CO MUSISZ WIEDZIEĆ?

WYDARZENIE ORGANIZOWANE W TRYBIE ON-LINE
25 KWIETNIA 2024 godz. 10:00 – 11:30

Podczas spotkania przyjrzymy się jak w praktyce wygląda zakontraktowanie energii ze źródeł odnawialnych na rynku nieruchomości komercyjnych.

Na wstępie zaktualizujemy otoczenie prawne procesu i wynikające z tego tytułu wymagania dla odbiorców. Następnie porozmawiamy o tym jakie dzisiaj kształtują się trendy w budowaniu strategii zakupu energii odnawialnej w organizacjach i z jakich źródeł najczęściej taką energię się kupuje. Powiemy jakie konsekwencje będą miały przepisy derektyw EU EPBD i RED III i jakie z tego wynikną obowiązki dla właścicieli nieruchomości. Opowiemy jak przygotować się do zakontraktowania energii odnawialnej, jak długo trwa ten proces, jakich danych potrzebujesz do jego rozpoczęcia i jakie decyzje muszą zostać podjęte w firmie w kontekście całej strategii ESG i udziału w niej obszaru energii odnawialnej. Wytłumaczymy także jakie błędy moga wyniknąć ze złego doboru źródła wytwórczego i jak temu zapobiec. W końcu porozmawiamy o ryzykach związanych z zakontraktowaniem energii odnawialnej i jak je zaadresować.

AGENDA:

• Wprowadzenie [Agnieszka Jachowicz | Stowarzyszenie PINK]
  • Prezentacja dot. legislacji w obszarze zakupu energii [Michał Motylewski | Clyde&Co]
  • Panel dyskusyjny: Moderator: [Seweryna Afanasjew | RICS] | Prelegenci: [Michał Motylewski | Clyde&Co] * [Dariusz Chrzanowski | Colliers Poland] * [Zbigniew Kinal | OZEOS] * [Sylwester Małecki | Plus Energia] * [Arkadiusz Malach | Elmech-ASE].
  • Pytania i odpowiedzi. *

* Pytania będzie można zgłaszać w trakcie wydarzenia (na czacie)

Spotkanie online jest bezpłatne dla reprezentantów firm członkowskich Stowarzyszenia PINK i RICS. Dla pozostałych uczestników opłata za udział w wydarzeniu to 350,00 PLN + VAT.

Link do rejestracji