WEBINAR PINK i RICS: PPA – Mit czy Hit? Jak kupić energię? [8 listopada 2023]

PPA: MIT CZY HIT? JAK KUPIĆ ENERGIĘ?

WYDARZENIE ORGANIZOWANE W TRYBIE ON-LINE
8 LISTOPADA 2023 godz. 10:00 – 11:30

Podczas tego spotkania przyjrzymy się praktyce rynkowej zakupu energii na potrzeby nieruchomości komercyjnych. Na wstępie przypomnimy otoczenie prawne procesu i wynikające z tego tytułu problemy dla odbiorców. Następnie porozmawiamy o tym jakie dzisiaj kształtują się trendy w planowaniu i strategii w zakresie zakupu energię. Powiemy o dostępnych na rynku modelach zakupu energii ze źródeł odnawialnych, jak przygotować się do podpisania umowy cPPA, czym jest bilansowanie i podmiot bilansujący i jakie są modele bilansowania w kontraktach PPA. Zastanowimy się, czy zakup energii z gwarancjami pochodzenia to greenwashing i tak naprawdę o co chodzi z tymi gwarancjami. W końcu przyjrzymy się najważniejszym elementom umowy cPPA, jakie pojawiają się w niej ryzyka i jak się przed nimi zabezpieczyć z punktu widzenia odbiorcy. Zapytamy ekspertów dlaczego kontrakty PPA podpisywane są na 10 lat + i czy można zakupić taką energię na krótszy okres oraz jak z prawnego punktu widzenia zabezpieczyć się w takiej umowie w przypadku sprzedaży nieruchomości w formule asset deal.

AGENDA:

• Wprowadzenie [Agnieszka Jachowicz | Stowarzyszenie PINK]
  • Prezentacja “Legislacja w obszarze zakupu energii” [Michał Motylewski | Dentons Europe]
  • Panel dyskusyjny “PPA: Mit czy HIT? Jak Kupić energię” – Moderator: [Seweryna Afanasjew | RICS ] oraz Prelegenci: [Michał Motylewski | Dentons Europe] * [Dariusz Chrzanowski | Colliers] * [Zbigniew Kinal | OZEOS] * [Bartosz Charzyński | GoldenPeaks Capital] * [Grzegorz Bógdoł | CBRE [Prelegenci]
  • Pytania i odpowiedzi. *

* Pytania będzie można zgłaszać w trakcie wydarzenia (na czacie)

Spotkanie online jest bezpłatne dla reprezentantów firm członkowskich Stowarzyszenia PINK i RICS. Dla pozostałych uczestników opłata za udział w wydarzeniu to 300,00 PLN + VAT.

Link do rejestracji