konsultacje specjalistów w 

Ministerstwie Finansów

AGNIESZKA HRYNIEWIECKA-JACHOWICZ

Członek Zarządu PINK

 Specjalista i menedżer z 25-letnim doświadczeniem na rynku nieruchomości komercyjnych w zakresie transakcji inwestycyjnych i zarządzania nieruchomościami oraz wycen nieruchomości.

Od 2017 roku prowadzi własną działalność zajmującą się wycenami nieruchomości

i doradztwem. W latach 2004 do 2016 zarządzała portfelem nieruchomości funduszy o wartości ok. 1,5 mld PLN w BZ WBK TFI SA., pełniąc rolę członka zarządu wielu spółek celowych. Poprzednio Dyrektor działu wycen i doradztwa w DTZ Polska, wcześniej pracowała w agencji nieruchomości Henry Butcher Sp. z o. o. oraz w budownictwie.

Z wykształcenia inżynier budownictwa, absolwent Politechniki Warszawskiej, uprawniony rzeczoznawca majątkowy od 1996 i pośrednik w obrocie nieruchomościami od 2004 roku, Członek polskich organizacji zawodowych.

Od 2018 Członek Państwowej Komisji Kwalifikacyjnej dla rzeczoznawców majątkowych. Ukończyła studia podyplomowe Hallam Sheffield University z zakresu wyceny i zarządzania nieruchomościami oraz została Członkiem RICS w 2002 roku.

Członek Zarządu RICS Polska 2011-2017 oraz od września 2016 akredytowany mediator RICS.

W życiu i pracy ceni uczciwość i przejrzystość. Interesuje się tańcem towarzyskim, nartami i historią sztuki. 

 

Misją stowarzyszenia jest reprezentowanie deweloperów, inwestorów, usługodawców sektora nieruchomości komercyjnych w środowisku gospodarczym, politycznym i społecznym. Stowarzyszenie chce mieć wpływ na działania legislacyjne, które dotyczą jego członków, a także promować dobre standardy działania rynku nieruchomości. Dbać o wizerunek branży oraz współpracować z innymi organizacjami branżowymi.

O NAS

misja

Branża nieruchomości komercyjnych stanowi istotną gałąź gospodarki, dysponując aktywami o wartości

250 mld złotych. Dotychczas branża nie posiadała swojej reprezentacji, która w jednej organizacji zrzeszałaby wszystkie sektory rynku.

 

W odpowiedzi na tę sytuację powstało Stowarzyszenie PINK, które umożliwia zrzeszonym podmiotom wywieranie realnego wpływu na otaczające środowisko.

 

Nasi członkowie to deweloperzy, inwestorzy, asset managerowie, prawnicy i inni doradcy.

 

Więcej informacji znajdziecie Państwo  TUTAJ

 

 

 

Współpraca z władzami samorządowymi, krajowymi i międzynarodowymi w sprawach związanych z branżą nieruchomości komercyjnych

 

Tworzenie platformy wymiany doświadczeń dla podmiotów z branży nieruchomości komercyjnych

 

Wpływ na proces ustawodawczy poprzez opiniowanie założeń i projektów legislacyjnych w zakresie wspierania praw i interesów podmiotów związanych z branżą nieruchomości komercyjnych

 

Tworzenie przyjaznego klimatu społecznego dla branży

cele

działania

Prowadzenie strony internetowej oraz profili w mediach społecznościowych

Organizowanie spotkań dla podmiotów działających na rynku nieruchomości komercyjnych,

a także uczestnictwo w takich wydarzeniach

Współpraca z osobami, podmiotami i organizacjami wspierającymi podobne cele

Wspieranie inicjatyw gospodarczych i projektów członków związanych z branżą nieruchomości komercyjnych

Prowadzenie rozmów z odpowiednimi instytucjami państwowymi w zakresie zagadnień wpływających na działalność podmiotów związanych z branżą nieruchomości komercyjnych

Współpraca z Ministerstwami, opiniowanie zmian legislacyjnych, dostarczanie informacji i raportów wspierających nasze stanowisko branży

Utrzymywanie relacji z mediami

INWESTORZY

zarząd

Paweł Toński jest współzałożycielem i Prezesem Zarządu Stowarzyszenia PINK, a także Partnerem Zarządzającym odpowiedzialnym za zespół nieruchomości w CRIDO.

Posiada blisko 20-letnie doświadczenie w doradztwie podatkowym, w szczególności w obszarze CIT oraz transakcji i restrukturyzacji. Doradzał m.in. przy opracowywaniu międzynarodowych oraz krajowych struktur inwestycji i struktur własnościowych. Aktywnie uczestniczył w planowaniu i negocjacjach dotyczących kilkudziesięciu transakcji nabycia, sprzedaży lub reorganizacji aktywów o wartości co najmniej kilkuset milionów EUR każda. 
Za swoje osiągnięcia otrzymał liczne wyróżnienia w rankingach doradców podatkowych Rzeczpospolitej i Dziennika Gazety Prawnej – w kategoriach: CIT, doradztwo transakcyjne i M&A. Kierowany przez niego zespół nieruchomości w CRIDO zdobył prestiżową nagrodę Eurobuild Awards w 2017 oraz 2018 roku w kategorii najlepszego doradcy podatkowego w Polsce dla branży nieruchomości.

PAWEŁ TOŃSKI  

Prezes Zarządu PINK

statut

ASSET MANAGEROWIE

DEWELOPERZY

PRAWNICY

jak powstało stowarzyszenie ?

Pobierz nasz statut

kilkanaście zakwestionowanych

transakcji (ponad miliard VAT)

reakcja biznesu: list inwestorów + raport

Polskiej Izby Nieruchomości Komercyjnych (PINK)

XII 2016 – I 2017

ogłoszenie  konsultacji społecznych w sprawie VAT

XII 2018

wyjaśnienia Ministerstwa Finansów?

rynek zwraca się ku share deal i OPE

VII 2016

20 ostatnich lat

X 

IX 

raport PINK dla MF w sprawie VAT

pierwsza zakwestionowana transakcja

tysiące rulingów VAT, tysiące transakcji

DORADCY

20 ostatnich lat

VII 2016

XII 2016 – I 2017

V 2018 

IX 2018 

X 2018 

XII 2018 

ogłoszenie konsultacji społecznych w sprawie VAT

2018 

2016/17

2016

przed 2016

reakcja biznesu: list inwestorów + raport

Polskiej Izby Nieruchomości Komercyjnych (PINK)

XII 2016 – I 2017

pierwsza zakwestionowana transakcja

VII 2016

tysiące rulingów VAT, tysiące transakcji

20 ostatnich lat

2016/17

2016

przed 2016

KATARZYNA STEINER

Członek Zarządu PINK

 

Katarzyna Steiner jest Członkiem Zarządu Stowarzyszenia PINK oraz Dyrektor Finansową z 20-letnim doświadczeniem pracy w międzynarodowych korporacjach w Polsce i za granicą, w tym 15 lat doświadczenia na rynku nieruchomości komercyjnych. Od pięciu lat zarządza finansami firmy SEGRO w Europie Środkowej. SEGRO, spółka o statusie Real Estate Investment Trust (”REIT”), jest właścicielem lub zarządcą portfela nieruchomości obejmującego 7 mln m2 o wartości 11 mld funtów, a swoje usługi świadczy klientom z różnych sektorów przemysłu.

Przed podjęciem pracy w SEGRO przez dziewięć lat związana z firmą IVG, początkowo w centrali firmy w Bonn, później w oddziale w Warszawie, wcześniej zaś z PricewaterhouseCoopers AG w Düsseldorfie.

Jest członkiem RICS oraz innych międzynarodowych organizacji zrzeszających specjalistów w zakresie nieruchomości komercyjnych oraz finansów. Jest absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku Finanse i Rachunkowość.

 

ARKADIUSZ RUDZKI

Członek Zarządu PINK

 

Arkadiusz Rudzki jest Członkiem Zarządu Stowarzyszenia PINK oraz Wiceprezesem ds. wynajmu i sprzedaży, członek zarządu spółki biurowej Skanska w Europie Środkowo-Wschodniej odpowiedzialny za wynajem i sprzedaż produktów inwestycyjnych oraz zarządzanie portfelem nieruchomości i współpracą z kluczowymi klientami korporacyjnymi w regionie CEE. Pracę w spółce biurowej Skanska rozpoczął w 2012 roku w Polsce jako dyrektor ds. wynajmu i zarządzania wartością nieruchomości, pełniąc jednocześnie funkcję Key Client Directora w zarządzie spółki na poziomie CEE. Następnie od stycznia 2016 r. kierował biznesem deweloperskim Skanska w Polsce jako dyrektor zarządzający, pozostając w zarządzie regionu CEE. W tym okresie spółka biurowa w Polsce sprzedała 15 budynków za kwotę ok. 841 mln euro, wynajęła około 387 000 mkw. i oddała do użytkowania 18 inwestycji o łącznej powierzchni ok. 402 000 mkw. 

Arkadiusz Rudzki posiada 20-letnie doświadczenie na rynku nieruchomości, które zdobywał pracując dla wiodących instytucji finansowych, firm doradczych oraz funduszy private equity związanych z tym sektorem. 
 

 

2018

konsultacje specjalistów w Ministerstwie Finansów

wyjaśnienia Ministerstwa Finansów?

raport PINK dla MF w sprawie VAT

V 2018 

IX 2018 

X 2018 

XII 2018 

ogłoszenie konsultacji społecznych w sprawie VAT

DOŁĄCZ

PL  |  EN

  1. pl
  2. en

DOŁĄCZ

PL  |  EN

  1. pl
  2. en

Polska Izba Nieruchomości Komercyjnych  

00-839 Warszawa

ul. Towarowa 28 (Generation Park Z)

kontakt@stowarzyszeniepink.org.pl 

+48 22 324 56 47

STRONA GŁÓWNA

O NAS

RAPORTY

CZŁONKOWIE

KONTAKT

AKTUALNOŚCI

Statut Stowarzyszenia

Statut Stowarzyszenia

Przycisk

Polityka prywatności

Przycisk

DOŁĄCZ